Ferda Mravenec: Jak Ferda neměl deštník

Advertising 

Animovaná pohádka Ferda Mravenec epizoda s názvem Jak Ferda neměl deštník je třetím dílem seriálu o "známé firmě Ferda, práce všeho druhu". Kreslený seriál pro děti vznikl podle dětské knížky O Ferdovi Mravenci, kterou napsal český spisovatel a ilustrátor dětských knih Ondřej Sekora. Knížka se původně jmenuje Velká dobrodružství Ferdy Mravence a Brouka Pytlíka. Ferda Mravenec původně vznikla jako komiksová postava, první příběhy Ferdy Mravence vycházely jako kreslené příběhy na pokračování.

Ferda není obyčejný mravenec, je to Mravenec s velkým M. Ferda Mravenec je chytrý, šikovný, praktický, milý a hodný. Na krku má uvázaný červený šátek s bílými puntíky, tajně miluje Berušku a věčně něco řeší s vychytralým moulou Broukem Pytlíkem, který - jak tvrdí - všude byl a všechno zná. A zažívá nejrůznější dobrodružství nejen na mraveništi, ale v celé pohádkové hmyzí říši.

Kreslený seriál o Ferdovi vznikl v Německu, originální název zní Ferdy, ale toto video je v češtině, česky pohádku namluvil známý herec Pavel Zedníček. Pohádka je dlouhá skoro 25 minut.

Kategorie: 
Seriál: 
Advertising