Mach a Šebestová: Kropáček má anginu

Advertising 

Mach a Šebestová bojují s kladívkem, vidličkou a rejžákem proti zákeřným bacilům a nakonec tu zpropadenou angínu porazí, angína je pryč a Kropáček je opět zdravý!

Třída 3. B se chystá na výlet do Zoo. Všichni žáci se radují, jenže v tom si Šebestová uvědomí, že spolužák Kropáček je nemocný, leží doma s angínou, a tudíž do zoologické zahrady s nimi nemůže. Proto se s Machem rozhodnou, že Kropáčka vyléčí. Mach, Šebestová a Jonatán se nechají kouzelným sluchátkem zmenšit na úplně malinké lidičky, na velikost bacilů, a vydávají se do krku spolužáka Kropáčka bojovat proti bacilům. Do boje si s sebou vezmou kladivo, kýbl s rýžákem, vidličku na grilování – a jak toto nebezpečné dobrodružství dopadne? Podívej se online na youtube video Kropáček má anginu z kreslené pohádky Mach a Šebestová.

Oblíbený kreslený večerníček Mach a Šebestová vznikl podle námětu Miloše Macourka. Postavičkám Machovi, Šebestové, psovi Jonatánovi a ostatním dál výtvarnou podobu Adolf Born. Neopakovatelný vypravěčský hlas propůjčil tomuto animovanému seriálu herec Petr Nárožný. A nezapomenutelnou úvodní melodii s textem „My jsme žáci třetí bé, bereme však na sebe podobu zajíce,žirafičí krabice, to je pěkná směsice... a to všechno protože, vlastníme na krátko utržené sluchátko.“ napsal Luboš Fišer.

Kategorie: 
Advertising