Maxipes Fík: Zrození Maxipsa Fíka

Advertising 

První díl animovaného Večerníčku o přerostlém bernardýnovi Maxipes Fík vypráví o narození Maxipsa Fíka. Jak se událo, že z malého štěněte vyrostl obrovský pes, maxi pes? V této pohádce se to, milé děti, dozvíte, podívejte se online na toto video s celým dílem, které je zdarma na youtube.

V jednom domečku za lesem bydlela rodina s malinkou dcerkou Ájou. A protože si holčička přála pejska, hodný tatínek jí ho koupil. Maxipes Fík se měl jmenovat Rek, ale protože malinká Ája ještě neuměla pořádně mluvit, neuměla jeho psí jméno vyslovit, a tak dostal pejsek jméno Fík. A do rána vyrostl o pořádný kus. A tím začaly problémy... problémy, trable a hlavně dobrodružství, které s spolu s holčičkou Ájou a maxipsem Fíkem můžete začít v epizodách večerníčku Maxipes Fík, který v roce 1975 pro Československou televizi vyrobil Krátký film Praha studio Bratři v triku, filmové laboratoře Barrandov.

Večerníčkem Maxipes Fík provází skvělý vypravěč herec Josef Dvořák. Režii obstaral Václav Bedřich. Hlavním výtvarníkem byl Jiří Šalamoun. Nezaměnitelnou veselou hudbu jako z grotesky napsal hudební skladatel Petr Skoumal. Námět a literární scénář kresleného seriálu o Maxipsu Fíkovi napsal Rudolf Čechura. Do technického scénáře pak upravil režisér Václav Bedřich. Dramaturgie se ujala Kateřina Krejčí. Animace animovaly Libuše Čihařová, Růžena Brožková, Milada Kačenová a Věra Kudrnová.

Tato příhoda ze seriálu Maxipes Fík je uvozena dokonce i originální televizní znělkou pořadu Večerníček. Takže - jak se říká - pohádka na dobrou noc se vším všudy. Dobře se bavte!

Kategorie: 
Seriál: 
Postavičky: 
Advertising